Bitcoin dezorientuje Fed w rozumieniu walut cyfrowych.

Ekonomiści z The New York Fed właśnie uświadomili sobie, że stare definicje walut nie mają zastosowania do Bitcoina.

Ramy dyskusji nad cyfrowymi walutami są wadliwe, mówi New York Fed.
To dlatego, że Bitcoin wszystko zmienił.
Fed sugeruje, byśmy pozbyli się starego sposobu myślenia, by w przyszłości prowadzić produktywne rozmowy o cyfrowych walutach.
Fed myślał, że wszystko się uda, jeśli chodzi o waluty cyfrowe. Istnieją „konta“ cyfrowe, gdzie systemy weryfikują konta (jak przelewy międzybankowe) i „waluty“, gdzie sprzedawcy weryfikują waluty, jak banknoty dolarowe czy V-Bucks Fortnite.

Potem pojawił się Bitcoin i wszystko spieprzył, ekonomiści z Banku Rezerwy Federalnej Nowego Jorku skarżyli się wczoraj na bloga.

Learn Ethereum Development, 11-tygodniowy Bootcamp Online & Certification
Rejestracja jest otwarta dla wiodącego w branży programisty Blockchain firmy ConsenSys Online Bootcamp! Pełen mentor 1 na 1, dostęp do społeczności i wiele więcej.

Razem z Dekryptem

Bitcoin i setki innych walut kryptograficznych, które wykorzystują kryptografię klucza publicznego, stanowią zarówno system oparty na koncie, jak i na tokenach. To jest „problematyczne“, zemścili się ekonomiści Fed.

Po pierwsze, Bitcoin jest systemem opartym na koncie. „Konto jest adresem Bitcoin, a klucz prywatny jest dowodem tożsamości potrzebnym do przeprowadzenia transakcji z tego konta. Za każdym razem, gdy użytkownik Bitcoin’a chce wydać Bitcoin’a, musi on zweryfikować swoją tożsamość używając prywatnego klucza“. To tak jak w przypadku przelewów bankowych, które polegają na zdolności banku do zweryfikowania tożsamości posiadacza konta.

Po drugie, jest to również system oparty na tokenach: „Kiedy ktoś chce wydać Bitcoina, protokół weryfikuje jego ważność, śledząc jego historię. Bieżąca historia transakcji jest używana do weryfikacji ważności ‚obiektu‘, który został przekazany“. Tak jak gotówka, która „jest ważna tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście wydana z banku centralnego“. Albo jak Fortnite’s V-Bucks, wydane przez wydawcę gry, Epic Games.

IRS objaśnia pozycję walut cyfrowych w grze, takich jak Fortnite V-bucks.
Amerykańskie władze podatkowe wywołały poruszenie w środę, kiedy to IRS usunął ze swojej strony internetowej wytyczną, która stanowiła, że podatnicy muszą zgłaszać swoją własność walut cyfrowych w grze,…

Umysły FBI, gdy zdały sobie z tego sprawę, wybuchły. Rozróżnienie to jest często podnoszone podczas dyskusji o tym, jak stworzyć państwową walutę cyfrową, znaną również jako waluta cyfrowa banku centralnego lub CBDC. Ale Bitcoin udowadnia, że dwie pozornie sprzeczne idee mogą być prawdziwe na raz; zasady, którymi kierują się te rozmowy, są łamane. Kaput.

„Jeżeli waluta cyfrowa może być oparta zarówno na żetonach, jak i na koncie, wówczas klasyfikacja traci swoją zdolność do znaczącego rozróżnienia między nowymi i istniejącymi metodami płatności cyfrowych“, powiedzieli.

Błagali, że trzymanie się tego rozróżnienia może „spowolnić postęp“ przy rozumieniu różnych technologii płatności cyfrowych. W pewnym sensie doszli oni do wniosku: „Być może te terminy powinny zostać wycofane, aby uniknąć dalszego zamieszania.“